WFOŚiGW w Lublinie: Obserwuję, badam, chronię…
3 października br. w Zwierzyńcu odbyła się konferencja dla uczestników Programu Stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Program Stypendialny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, został zorganizowany we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Warunkami zdobycia stypendium są zarówno bardzo dobre wyniki z zakresu edukacji (wysokie oceny z przedmiotów przyrodniczych – biologia, chemia, geografia, udział w olimpiadach), jak i wykonanie szeregu udokumentowanych działań praktycznych, w tym własnych obserwacji i badań. Udział w projekcie kończy przesłanie do 18 października br. wypełnionej Karty oceny, wraz z dokumentacją stanowiącą potwierdzenie wykonania zadań przez uczniów, oraz sprawozdań nauczycieli.
Ponad 80 osób – uczniów, ich opiekunów dydaktycznych oraz dyrektorów placówek, których podopieczni biorą udział w projekcie, uczestniczyło w wykładach o tematyce dotyczącej ochrony środowiska oraz walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Roztoczańskiego Parku Narodowego. Prelekcję wygłosiła dr hab. Małgorzata Wójcik, Zastępca Dyrektora Instytutu Biologii i Biochemii UMSC oraz Andrzej Tittenbrun, Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego; o programie i jego merytorycznych założeniach mówił dr. hab. Grzegorz Grzywaczewski, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, w spotkaniu wzięła udział również Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, współorganizator przedsięwzięcia.
Uczestnicy mogli także skorzystać z oferty Roztoczańskiego Parku Narodowego uczestnicząc w projekcji filmu edukacyjnego oraz zwiedzając wystawę stałą w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN.
Więcej o programie na: http://www.wfos.lublin.pl/program-stypendialny.html